Volg ons

Word donateurTeken de petitiebontkragenBontvrijlijstBontmeldingJaarverslagPosters

 

Campagnenieuws

Bont voor Dieren en BN'ers in actie tegen bontshow

‘Fashion against fur!’

25 januari 2010

Amsterdam, 25 januari 2010 – Vanmiddag hield Bont voor Dieren een wake in Amsterdam tegen het gebruik van bont in de mode. Wij toonden op een groot scherm beelden van onder meer de bontindustrie in Nederland. Bont voor Dieren confronteerde bezoekers van een bontmodeshow met deze afschuwelijke beelden. Aan de wake deden diverse mensen uit de modewereld mee die tegen bont zijn. Ook Georgina Verbaan, DJ Wannabeastar en Sanne Vogel waren aanwezig om hun stem tégen bont en vóór de dieren te laten horen.

Aanleiding
Directe aanleiding voor het protest was een bontmodeshow die vanmiddag op diezelfde locatie werd gehouden. De organisatoren van deze show beweren ten onrechte dat Nederlands bont ‘duurzaam’ is en dat ‘hoge dierenwelzijnseisen worden nageleefd’. In werkelijkheid gaat de bontindustrie echter gepaard met ernstig dierenleed en worden de dieren gedood voor een overbodig modeproduct. Zo zitten nertsen in kleine draadgazen kooitjes opgesloten zonder mogelijkheid hun natuurlijk gedrag te ontplooien. Na zeven maanden worden ze vergast. Ook is de productie van bont zeer milieuvervuilend.


Nieuw label is gotspe
Het ‘Furlab label’ waar het Nederlands Bont Instituut tijdens de modeshow aandacht voor vroeg en dat ‘100 procent ethisch verantwoord bont’ zou moeten garanderen, is dan ook een gotspe. Claudia Linssen, directeur Bont voor Dieren: ‘Bont is per definitie niet ethisch verantwoord. Hoe kun je niet-gedomesticeerde dieren in een kooitje opsluiten, hen vervolgens doodmaken en dat ‘ethisch verantwoord’ noemen?’

Reactie Kamerleden
Ook Krista van Velzen, SP-Kamerlid en samen met PvdA-Kamerlid Harm Evert Waalkens initiatiefnemer van een wetsvoorstel om de nertsenfokkerij te beëindigen, is kritisch: ‘Die bontmodeshow is een wanhoopsoffensief van de bontindustrie. De Tweede Kamer heeft niet voor niets vóór een verbod op de nertsenfokkerij in Nederland gestemd. Helaas mag de bontindustrie zich nog manifesteren over de ruggen van duizenden dode dieren. Ik hoop dat we dit snel tot de geschiedenisboeken kunnen verwijzen.’

Harm Evert Waalkens concludeert: ‘De Tweede Kamer heeft weloverwogen besloten om de nertsenfokkerij af te bouwen. Het is in de 21ste eeuw niet meer te verantwoorden dat wij in Nederland miljoenen dieren doden voor een product dat we helemaal niet meer nodig hebben.’

Het filmpje Fashion Victims dat wij vanmiddag aan de bezoekers van de bontshow lieten zien, is ook te zien op onze homepage. 

Gerelateerde berichten:

06-10-2010
04-06-2010
25-01-2010
16-01-2010
27-11-2009

Toon alle gerelateerde berichten