Volg ons

Word donateurTeken de petitiebontkragenBontvrijlijstBontmeldingJaarverslagPosters

 

Campagnenieuws

Verbod op de nertsenhouderij in Nederland weer een stap dichterbij

10 november 2011

Een verbod op de nertsenhouderij in Nederland, zoals voorgesteld in een initiatiefwet van de SP en de PvdA, is weer een stap dichterbij. Vrijdag 4 november 2011 is een novelle – een aanvullend wetsvoorstel op de wet die al bij de Eerste Kamer ligt - toegestuurd aan de Raad van State voor advies.

Volgens SP-kamerlid Henk van Gerven is het bekrachtigen van de initiatiefwet door de Eerste Kamer hard nodig: ‘Het opsluiten van deze waterroofdieren in kleine hokken en het doden van deze dieren enkel voor bont is ethisch onaanvaardbaar. Het wordt hoog tijd dat hier een einde aan wordt gemaakt.’

De nu opgestuurde novelle voorziet in extra maatregelen die noodzakelijk zijn om steun te verzekeren in de Eerste Kamer. Zo treft de novelle een regeling voor die enkele nertsenhouder die tussen wal en schip zou kunnen vallen en onverhoopt in de knel komt met zijn pensioenvoorziening. Een verdere tegemoetkoming behelst een sloopregeling voor oude nertsenschuren, die straks hun functie verliezen.

Na advisering door de Raad van State wordt de novelle behandeld in de Tweede Kamer. Na goedkeuring wordt de initiatiefwet – die al goedgekeurd is door de Tweede Kamer - met de novelle in de Eerste Kamer behandeld. Bont voor Dieren directeur Nicole van Gemert is optimistisch over de behandeling van het wetsvoorstel: ‘Er ligt een goede compensatie voor de nertsenhouders op tafel, dus er is geen enkele goede reden meer om 5 miljoen nertsen per jaar te vergassen voor hun bontje. Nu maar hopen dat het parlement doorpakt met de behandeling van de wet.

Bont voor dieren blijft de ontwikkelingen op het nertsendossier uiteraard nauwlettend volgen.