Ga naar de inhoud

Alle pijlen op Woolrich

11 September 2025 – Vandaag lanceert Bont voor Dieren samen met de Fur Free Alliance (FFA) organisaties een wereldwijde campagne om bontkragenmerk Woolrich eindelijk bontvrij te krijgen. Met name hun ‘iconische’ parka bevat nog bontkragen van vos of wasbeerhond. Om Woolrich te overtuigen is jouw hulp hard nodig. Stuur het merk vandaag een mail met de oproep te kiezen voor bontvrije collecties!

De FFA bestaat uit 50 dierenbeschermingsorganisaties die actief zijn in meer dan 30 landen. Het maakt de actie tegen Woolrich een van de grootste internationale antibontcampagnes ooit. Pogingen om in contact te komen met Woolrich, dat 33 winkels en outlets heeft in Europa en Azië, zijn tot nu toe niet gelukt. Concurrenten als Canada Goose, Moncler, Napapijri, Parajumpers, Patagonia en vele andere hebben de stap naar bontvrij allang gezet.

Het bont in Woolrichjassen komt van bontfokkerijen waar wilde dieren zoals wasbeerhonden en vossen hun hele leven opgesloten zitten in kleine draadgazen kooien. Ze hebben geen enkele mogelijkheid natuurlijk gedrag te vertonen, zoals rennen, graven en jagen. Uit verveling en stress verwonden ze zichzelf en soortgenoten en er zijn amper medische voorzieningen. Zelfs kannibalisme komt voor. Uiteindelijk worden de dieren na negen maanden gedood door elektrocutie. Daarnaast gebruikt Woolrich bont van coyotes. Deze hondachtigen worden in het wild gevangen met wrede klemmen en strikken. Coyotes kunnen dagenlang vastzitten zonder eten of drinken. Soms proberen ze hun eigen poot af te bijten om te ontsnappen, voordat ze alsnog gedood worden door verdrinking, verstikking of doodslag. 

Moranni te Winkel, campagneleider Bont voor Dieren: “Woolrich weet dondersgoed wat het verhaal achter bont is. In de winkels ligt het soms al wat verstopt, ‘omdat de consument het liever niet ziet’. Je moet er specifiek naar vragen. Online echter word je ermee platgegooid. Wij accepteren die nonchalante, onverschillige houding over de rug van de dieren niet. In het verleden hebben we in Nederland al actiegevoerd tegen Woolrich, nu doen we dat globaal. En we stoppen niet tot ze bontvrij zijn.” 

Woolrich claimt in hun statements duurzaam te ondernemen, maar ondersteunt ondertussen een industrie die onnodig dieren doodt en bekendstaat als één van de meest vervuilende industrieën ter wereld. Bontfokkerijen en -verwerkers vervuilen de bodem en het water met afval en giftige chemicaliën om het bont goed te houden. En de klemmen waarmee wilde dieren gevangen worden zijn niet selectief: ook bedreigde soorten en huisdieren stappen regelmatig in de vallen. Wie écht natuur wil beschermen, kiest niet voor bont. 

Joh Vinding, voorzitter van de Fur Free Alliance: “Door bont te blijven gebruiken in collecties kiest Woolrich voor dierenleed en milieuschade in plaats van voor compassie en innovatie. Gelukkig is wreedheid uit de mode: consumenten maken zich steeds vaker druk om dierenwelzijn en nieuwe wetten wereldwijd zorgen voor het einde van de bontindustrie. Woolrich zou er goed aan doen niet achter te blijven en te kiezen voor dat bontvrijbeleid.” 

Inmiddels hebben 22 Europese landen de bontproductie verboden vanwege dierenleed en de risico’s voor milieu en volksgezondheid. Israël, Californië en 16 Amerikaanse steden hebben ook de verkoop van bont verboden om de markt diervriendelijker en innovatiever te maken. Sinds 1 juli 2025 geldt in Zwitserland zelfs een importverbod op dieronvriendelijk geproduceerd bont: een Europese primeur, met een overgangsperiode van twee jaar. 

In 2023 riep de Fur Free Alliance haar achterban wereldwijd op om Max Mara te vragen bontvrij te gaan. Dat leidde tot meer dan 270.000 e-mails, 5000 telefoontjes en talloze berichten op sociale media. Er hing zelfs een luchtballon met een bontvrijboodschap boven het hoofdkantoor. Uiteindelijk besloot Max Mara vorig jaar om geen bont meer te gebruiken in hun collecties, net als Gucci, Armani, Hugo Boss en vele andere merken. Inmiddels hebben meer dan 1650 merken en winkels zich aangesloten bij het Fur Free Retailer Programma en verklaard dat ze geen bont meer zullen verkopen. 

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

30 juli 2025 - Baanbrekend nieuws! De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een vernietigend wetenschappelijk advies gepubliceerd over dierenwelzijn op bontfokkerijen. De conclusie is glashelder:
29 juli 2025 - In ons vorige nieuwsbericht hadden we het over recente misstanden bij twee Deense nertsenfokkerijen. Dierenorganisatie OASA maakte in juni 2025 undercoverbeelden van de nertsenfokkerijen openbaar.
22 juli 2025 - Afgelopen week zijn twee Deense nertsenfokkers bij de politie aangegeven op verdenking van ernstige dierenmishandeling. In de fokkerijen werden talloze nertsen aangetroffen met gruwelijke open wonden.