Ga naar de inhoud

CE Delft: Berekening schadebedrag nertsenverbod sterk overschat

Op 2 juli zal de Tweede Kamer debatteren over het wetsvoorstel van de SP en de PvdA voor een nertsenfokverbod. Tijdens het debat worden compenserende maatregelen voor de nertsenhouders besproken. Als de kamer voor de novelle stemt zal de wet behandeld worden in de Eerste Kamer.

 

Ter voorbereiding op het debat heeft het landbouweconomisch instituut (het LEI) een berekening gemaakt van de schade die zal ontstaan door het fokverbod, volgens hen zal deze inkomensschade 500 miljoen euro bedragen. Eerder al vroeg Bont voor Dieren onderzoeksbureau CE Delft de schade voor de nertsenhouderij te onderzoeken. In een opinieartikel in de Boerderij Weekend van 15 juni 2012 stelt CE Delft nu dat de berekende schade wel eens 80 tot 95 procent lager uit zou kunnen vallen.

 

Volgens CE Delft is dit bedrag te hoog omdat het LEI er geen rekening mee houdt dat nertsenhouders tot 2024 de tijd hebben om zich voor te bereiden op het verbod en alternatieve inkomstenbronnen kunnen genereren. Daarnaast kunnen de nertsenfokkers nog tot 2024 hun bedrijf voortzetten en daaruit inkomsten verkrijgen.

 

Verder merkt CE Delft nog op dat het ongekend is dat een overheid ondernemingsrisico moet vergoeden. De nertsenhouderij heeft zich de afgelopen jaren uitgebreid: een risico dat de belastingbetaler niet hoeft te betalen. Het hele opinieartikel is hier terug te lezen.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

29 april 2025 - Sinds 2023 is de bontindustrie in België verboden. Maar zolang bont net als in Nederland nog in de winkels ligt, blijft er vraag — en dus
9 april 2025 - De jaarlijkse commerciële zeehondenjacht in Canada is in volle gang. Terwijl je dit leest worden 25.000 tot 40.000 jonge zeehonden – vaak nog maar enkele weken
3 april 2025 - Vorig jaar beroofden jagers in Canada 31.764 weerloze zeehondenpups van hun pas begonnen leven. Vandaag informeren we je met pijn in ons hart dat deze gruwelijke