Ga naar de inhoud

Einde bontfokkerij Zweden in zicht

14 september 2023 – De Zweedse regering heeft vandaag bekendgemaakt hoe zij de toekomst van nertsenfokkerijen zien. De aankondiging mankeert het begin van het einde van de pelsdierhouderij in Zweden. 

In een voorstel voor de nieuwe begrotingswet stellen de regeringspartijen voor om 15 miljoen euro uit te trekken voor de ontmanteling van Zweedse nertsenfokkerijen in 2024 en 2025. Tegelijkertijd wordt gewerkt aan de herziening van de dierenwelzijnswetgeving om te onderzoeken of de gehele pelsdierhouderij verboden kan worden. In de begrotingsmotie stelt het kabinet voor om vanaf 2024 financiële steun te bieden om de ondernemers te ondersteunen die vrijwillig stoppen met hun nertsenfokkerij. Het is de bedoeling dat de steun aan ondernemingen wordt uitgekeerd nadat de sluiting in de loop van de periode is voltooid.

In Zweden is het fokken van vossen en chinchilla’s verboden, alleen nertsenfokkerijen zijn op dit moment nog toegestaan. Er zijn op dit moment nog 20 fokkerijen actief, waar 200.000 nertsen worden gehouden.

Het vooruitzicht van een mogelijk verbod op EU-niveau, samen met het feit dat 20 EU-lidstaten al stelling hebben genomen tegen de pelsdierhouderij, worden genoemd als de reden achter de aankondiging van de regering van vandaag.


Wil je altijd op de hoogte zijn van ons laatste nieuws? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief en ontvang deze regelmatig in je mailbox.

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

10 juni 2025 - Opvallend nieuw uit Oost-Europa. Na Finland en Zweden, heeft nu ook Wit-Rusland bij de Europese Commissie aangedrongen op commerciële zeehondenjacht te heropenen. Het zou daarbij gaan
4 juni 2025 - Canadese belastingbetalers houden met hun geld een stervende, dieronvriendelijke industrie overeind. Dat is de pijnlijke conclusie uit Canadian Fur Farms: Exposed. Deze nieuwe docu onthult hoe
4 juni 2025 - Zwitserland verbiedt ‘wreed’ bont in eigen land. Vanaf 1 juli 2025 is het in Zwitserland verboden om bont en bontproducten in te voeren die zijn geproduceerd