Ga naar de inhoud

Grote anti-bont campagne van start in China.

Dierenbeschermingsorganisatie ACTAsia is een grote campagne gestart in China tegen de daar grote, groeiende bontindustrie. ACTAsia heeft steun gekregen van meer dan honderd bekende Chinezen. De filmsterren, zangers, toneelspelers, columnisten en sporters steunen de campagne door een bericht op de speciale campagnewebsite te plaatsen. ACTAsia komt samen met vijftig lokale dierenbeschermingsorganisaties in actie door het organiseren van evenementen en demonstraties. Vele flyers, posters en stickers worden door de lokale organisaties uitgedeeld om zo de Chinese consumenten voor te lichten over bont. Door middel van een persconferentie werd veel Chinese media bereikt. Ook is ActAsia erg actief op social media.

 

Meer dan vijftig miljoen konijnen, wasbeerhonden, vossen, nertsen, honden en katten, worden onder erbarmelijke omstandigheden gehouden in de Chinese bontindustrie. Zoals de Chinese dierenbeschermingsorganisatie ACTAsia schrijft op hun site: “They are brutally killed and often skinned whilst still alive”. (Ze worden wreed gedood en vaak levend gevild. ) Dit bont is ook in Nederlandse winkels te koop. Veel bontkragen zijn gemaakt van wasbeerhonden uit China, zoals het bont van de Nederlandse merken Nickelson, Airforce en Gaastra. Inmiddels is China de grootste producent en consument van bont ter wereld.

 

Kijk voor informatie op http://www.actasia.org

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

30 juli 2025 - Baanbrekend nieuws! De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een vernietigend wetenschappelijk advies gepubliceerd over dierenwelzijn op bontfokkerijen. De conclusie is glashelder:
29 juli 2025 - In ons vorige nieuwsbericht hadden we het over recente misstanden bij twee Deense nertsenfokkerijen. Dierenorganisatie OASA maakte in juni 2025 undercoverbeelden van de nertsenfokkerijen openbaar.
22 juli 2025 - Afgelopen week zijn twee Deense nertsenfokkers bij de politie aangegeven op verdenking van ernstige dierenmishandeling. In de fokkerijen werden talloze nertsen aangetroffen met gruwelijke open wonden.