Ga naar de inhoud

HUGO BOSS gaat bontvrij

HUGO BOSS stopt volledig met de verkoop van echt bont. Het kledingbedrijf verkocht wasbeerhonden– en konijnenbont maar besloot hiermee te stoppen na voorlichting van de Fur Free Alliance, een internationale coalitie van organisaties tegen bont, in Nederland vertegenwoordigd door dierenbeschermingsorganisatie Bont voor Dieren.

Caroline Pluym, Fashion Campaigner van Bont voor Dieren:

HUGO BOSS is een van de vele kledingbedrijven die inziet dat de keuze voor een bontvrij beleid onvermijdelijk is, in een tijd waarin steeds meer waarde wordt gehecht aan dierenwelzijn en maatschappelijk verantwoord ondernemen. Het is daarom ook niet meer de vraag óf een bedrijf bontvrij gaat maar wannéér. Bont voor Dieren is ervan overtuigd dat andere merken het goede voorbeeld van HUGO BOSS zullen blijven volgen. Aan de bedrijven enkel nog de keuze of ze hierin ook leidend zijn of achter de feiten blijven aanlopen.

HUGO BOSS zal vanaf de herfst/wintercollectie 2016 volledig bontvrij zijn. Naast bont, stopt het kledingmerk ook met het gebruik van andere dieronvriendelijke producten waaronder dons van levend geplukte dieren en angorawol.

Bernd Keller, creatief directeur van HUGO BOSS:

Vanaf de herfst/wintercollectie 2016 zetten we definitief een punt achter de verkoop van bont van wasbeerhonden en konijnen. Door bont in geen enkele kledingcollectie van HUGO BOSS meer toe te staan geven we een helder signaal. Met het gebruik van diervriendelijke alternatieven willen we de huidige én vooral de komende generatie inspireren en een nieuwe kijk op luxe geven.

HUGO BOSS voegt zich bij een steeds groter wordende lijst van bedrijven die kiezen voor een bontvrij beleid, waaronder Tommy Hilfiger, H&M, Zara en Zalando.

wasbeerhond

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

20 mei 2025 – Geweldig nieuws uit Down Under! Australian Fashion Week (AFW) sluit zich per direct aan bij een groeiende internationale diervriendelijke beweging en verwijdert bont, veren en exotisch
13 mei 2025 – De gemeente Amsterdam spreekt zich officieel uit tegen bont! Daarmee is de hoofdstad de eerste gemeente in Nederland die zich publiekelijk uitspreekt tegen dit dierenleed. Wil
12 mei 2025 - Het Chinese modebedrijf Shein stopt met de verkoop van bont! Het goedkope, controversiële fast fashion bedrijf maakte dit onlangs bekend. Naast bont zet Shein ook een