Ga naar de inhoud

IJsland Fashion Week zegt NEE tegen bont!

15 april 2026 – Prachtig nieuws! IJsland Fashion Week heeft aangekondigd dat bont volledig wordt uitgesloten van alle shows en deelnemende collecties. Het mode-evenement in Reykjavik neemt officieel een bontvrij beleid aan en sluit zich aan bij internationale fashion weeks waar dierlijk bont al langer is verboden. De beslissing volgt kort na recente undercoverbeelden die ernstig dierenleed op drie IJslandse nertsenfokkerijen blootlegden.

Slechts twee weken eerder kwamen deze schokkende beelden naar buiten van IJslandse nertsenfokkerijen. Uit undercoveronderzoek bleek dat dieren werden gehouden in kleine, vervuilde kooien. De dieren hadden ernstige verwondingen en vertoonden stereotiep gedrag door het ontbreken van verrijking in de kooien. Veel dieren waren ziek (er waren nauwelijks tot geen medische voorzieningen voor de dieren) en er lagen dode dieren in de kooien, soms aangevreten door soortgenoten. Het undercoveronderzoek liet opnieuw zien dat het fokken van dieren voor bont gepaard gaat met immens dierenleed. Inmiddels zijn de drie fokkerijen waar is gefilmd gesloten. Op een vierde fokkerij die nog open is, vinden dezelfde misstanden plaats.

Directe actie bij IJsland Fashion Week
De IJsland Fashion Week heeft resoluut gehandeld. Binnen twee weken is een beleidswijziging voor het weren van bont tijdens de gehele Fashion Week gerealiseerd. Geen overgangstermijn, geen navraag of shows mogelijk bont bevatten of wat de financiële gevolgen kunnen zijn, maar er is direct gekozen voor dierenwelzijn. De beelden hebben de bestaande kritiek op de bontindustrie verder versterkt en de roep om verandering vergroot.

Met het nieuwe beleid mogen ontwerpers geen dierlijk bont meer gebruiken tijdens shows of in collecties die onderdeel zijn van het officiële programma. Daarmee volgt IJsland Fashion Week voorbeelden als Londen, Kopenhagen en New York, waar bont al eerder werd uitgesloten van de catwalk. In Milaan en Parijs is bont op dit moment nog altijd toegestaan op de catwalks.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

15 april 2026 - Ook dit jaar waren we weer op straat te vinden om te demonstreren tegen de Canadese zeehondenjacht. We stonden met een Silent Protest voor de Markthal
15 april 2026 - Het wereldwijd bekende bedrijf Etsy is vanaf 11 augustus 2026 bontvrij! Het online 'marktplaats' platform heeft begin april bekend gemaakt dat het zijn beleid aanpast. Het
31 maart 2026 - De meeste mensen deugen… En dan heb je de 500 jagers die maandag 6 april het Canadese ijs weer betreden om zeehondenpups van amper twee weken