Ga naar de inhoud

Onderzoek nertsenfokkerijen voortgezet

15 mei 2020 – Bij vijf nertsenfokkerijen in Brabant zijn meerdere dieren positief getest op het coronavirus. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft verschillende onderzoeken uit laten voeren om het virus bij de dieren te onderzoeken. Inmiddels zijn de eerste resultaten bekend. 

Er zijn luchtmonsters genomen in en buiten de stal. Binnen de stal waren enkele monsters positief, er werd geen virus in de monsters buiten de stal gevonden. Eerder was een advies uitgebracht om uit voorzorg niet te wandelen of te fietsen in een straal van 400 meter rondom het terrein. Dit advies is inmiddels komen te vervallen. Het onderzoek rond de nertsenfokkerijen wordt de komende weken voortgezet. Er worden zieke en overleden dieren onderzocht en ook wordt van gezonde dieren nog tweemaal bloed onderzocht.

Opvallend is wel dat bij drie katten op de nertsenfokkerij antistoffen zijn aangetroffen. Dat betekent dat de dieren het nieuwe coronavirus hebben gehad. Het virus zelf is niet bij de dieren aangetroffen. Deze bevinding is nieuw in Nederland, eerdere meldingen over besmette honden kwamen uit Hongkong. Er is geen reden om de omgang met huisdieren te veranderen. De kans op besmetting is erg klein. Mensen met klachten, passend bij COVID-19, vermijden uit voorzorg contact met hun dieren en zieke dieren van patiënten met klachten blijven zo veel mogelijk binnen.

Vanaf januari 2024 is het fokken van de nertsen officieel verboden. Dit betekent dat nertsenhouders nog meer dan drie jaar de tijd hebben om door te fokken. Er mogen in Nederland jaarlijks nog tot 5 miljoen nertsen worden gedood voor hun vacht. Door de gevaren voor en het welzijn van zowel mens als dier, roept Bont voor Dieren minister Schouten van Landbouw op om de nertsenfokkerijen vervroegd te sluiten.


Wil je altijd op de hoogte zijn van ons laatste nieuws? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief en ontvang deze regelmatig in je mailbox.

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

29 april 2025 - Sinds 2023 is de bontindustrie in België verboden. Maar zolang bont net als in Nederland nog in de winkels ligt, blijft er vraag — en dus
9 april 2025 - De jaarlijkse commerciële zeehondenjacht in Canada is in volle gang. Terwijl je dit leest worden 25.000 tot 40.000 jonge zeehonden – vaak nog maar enkele weken
3 april 2025 - Vorig jaar beroofden jagers in Canada 31.764 weerloze zeehondenpups van hun pas begonnen leven. Vandaag informeren we je met pijn in ons hart dat deze gruwelijke