Ga naar de inhoud

Provinciale statenverkiezingen: stem diervriendelijk

11 maart 2019- Op 20 maart gaan de stembussen in Nederland open voor de Provinciale Statenverkiezingen. Tijdens deze verkiezingen mag je stemmen op een volksvertegenwoordiger die opkomt voor de belangen van dieren in jouw provincie. Dit is echter niet de enige reden waarom jouw stem in deze verkiezingen zo belangrijk is voor dieren.

De Provinciale Statenleden die gekozen gaan worden zullen de 75 leden van de Eerste Kamer kiezen. De Eerste Kamer is een belangrijk orgaan binnen ons democratisch bestel. Het is namelijk de Eerste Kamer die de doorslaggevende stem heeft of een wet uiteindelijk wel of niet aangenomen wordt. Denk aan het nertsenfokverbod dat is aangenomen. Een diervriendelijke meerderheid in de Eerste Kamer is voor dieren dus essentieel. Met de Provinciale Statenverkiezingen kun je indirect invloed uitoefenen op het samenstellen van deze diervriendelijke meerderheid in de Eerste Kamer. Laat je stem dus niet verloren gaan!


Wil je altijd op de hoogte zijn van ons laatste nieuws? Schrijf je dan nu in voor onze nieuwsbrief en ontvang deze regelmatig in je mailbox.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

23 september 2025 - Als de boodschap nou nog niet duidelijk is?! In meerdere steden wereldwijd protesteerden we samen met leden van de Fur Free Alliance voor de deuren van
18-9-2025 - Bont iets van het verleden? Guess again. Recente undercoverbeelden uit Finland laten zien hoe vossen en wasbeerhonden worden gehouden voor de 'iconische' parka van outdoormerk Woolrich. Het merk
16 september 2025 - De Deense politie heeft het onderzoek naar ernstige misstanden in nertsenfokkerijen, waarover wij eerder berichtten, gesloten. Bepaald is dat er voorlopig geen vervolging komt van de