Ga naar de inhoud

Rechter tikt NVWA op vingers: neem undercoverbeelden mee in handhaving

Het College van Beroep voor het bedrijfsleven heeft Bont voor Dieren en Animal Rights vandaag in het gelijk gesteld. De dierenbeschermingsorganisaties waren naar de rechter gestapt omdat de Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) aangeleverde undercoverbeelden had moeten betrekken in het onderzoek naar misstanden op twee nertsenfokkerijen in de gemeente Alphen aan den Rijn.

De twee organisaties brachten in december 2016 undercoverbeelden naar buiten die zijn gemaakt op de nertsenfokkerijen van Verboom in de gemeente Alphen aan den Rijn. Op de beelden is onder andere te zien hoe een zwaar gewonde nerts niet meer op zijn poten kan staan en langzaam wegkwijnt in de draadgazen kooi.

Robert Molenaar, directeur Animal Rights: “We troffen krijsende nertsen in vervuilde kooien aan. Vele nertsen hadden wonden door zelfverminking of toonden andere vormen van gestoord gedrag. Het lijden van deze dieren gaat dan ook door merg en been.”

Inspecties
Animal Rights en Bont voor Dieren brachten de gemaakte undercoverbeelden in de publiciteit en verzochten de NVWA te handhaven. De NVWA heeft vervolgens inspecties uitgevoerd bij de nertsenfokker en geconstateerd dat er gewonde dieren aanwezig waren. Wat de NVWA niet heeft gedaan is het meenemen van de beelden in de handhaving en daar zijn de dierenrechtenorganisaties ontevreden over.

Nicole van Gemert, directeur Bont voor Dieren: “We zijn blij met de uitspraak van de rechter omdat het belangrijk en noodzakelijk is dat ons onderzoek serieus genomen wordt en meegenomen in de controles. Undercoveropnamen tonen de werkelijke situatie in bontfokkerijen die normaal voor publiek en handhavers gesloten zijn.”

Lees hier de gehele uitspraak. Kijk hier de beelden die gemaakt zijn bij Verboom.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

23 september 2025 - Als de boodschap nou nog niet duidelijk is?! In meerdere steden wereldwijd protesteerden we samen met leden van de Fur Free Alliance voor de deuren van
18-9-2025 - Bont iets van het verleden? Guess again. Recente undercoverbeelden uit Finland laten zien hoe vossen en wasbeerhonden worden gehouden voor de 'iconische' parka van outdoormerk Woolrich. Het merk
16 september 2025 - De Deense politie heeft het onderzoek naar ernstige misstanden in nertsenfokkerijen, waarover wij eerder berichtten, gesloten. Bepaald is dat er voorlopig geen vervolging komt van de