Ga naar de inhoud

Succesvolle bontinspectie in Almere

Vrijdag 22 november waren de ‘bontinspecteurs’ van dierenbeschermingsorganisatie Bont voor Dieren aanwezig in het centrum van Almere. De inspecteurs bekeurden op ludieke wijze dragers van jassen met echt bont.

Veel mensen weet niet of het bont aan hun jas van een wasbeerhond, vos of coyote is. Deze dieren worden gevangen of gehouden onder barre omstandigheden zoals wildklemmen of in draadstalen kooien en komen op een vreselijke manier aan hun einde.

Bontdragers in Almere kregen een ‘bekeuring’ met informatie over de verschillende dieren die opgeofferd worden voor een kraag of een jas. Het doel van de actie was om inwoners van Almere bewust te maken van het leed achter hun bontje. Veel bontkraagdragers reageerden positief op de voorlichting, meer dan de helft besloot zelfs hun kraag te verwijderen.

De bontinspecteurs van Bont voor Dieren zullen de komende maanden meerdere steden aandoen om mensen voorlichting te geven over bont.

Op bontkragen.nl/bekeurmee kan men meer lezen over de campagne en zelf bekeuringen versturen.

bontinspectie1_blog

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

19 mei 2026 - Droevig nieuws vanuit dierenopvang Tuulispää in Finland. Nerts Maija is vorige week overleden. Ze is tijdens een controlebezoek aan de dierenarts niet wakker geworden uit haar
18 mei 2026 - Milaan Fashion Week zal voortaan geen bont meer promoten tijdens officiële evenementen en op sociale media. Dat heeft de Italiaanse modeorganisatie CNMI bekendgemaakt na overleg met,
11 mei 2026 - Goed nieuws uit Zweden! Onze Fur Free Alliance partner Project 1882 meldt dat de Zweedse regering een grote stap heeft gezet richting een volledig verbod op