Ga naar de inhoud

Viktor & Rolf zijn de Domme Bontjes van 2013

Het Nederlandse ontwerpersduo Viktor & Rolf  is met een overgrote meerderheid van de stemmen uitgeroepen tot Dom Bontje 2013. De twee ontwerpers hebben de titel gekregen vanwege het gebruik van vossen-, nertsen- en wasbeerhondenbont in hun creaties. Meer dan 17.000 stemmen werden geteld, wat bijna het dubbele aantal is vergeleken bij vorig jaar.

Nicole van Gemert, directeur van Bont voor Dieren, is blij met de uitslag: “Door massaal te stemmen op juist de ontwerpers laat Nederland zien dat zij aan de basis staan van het koopgedrag. We hebben alle bontproductie verboden in Nederland, dan is het doodzonde dat designers toch verder gaan met het laten produceren van dierenleed”.

De vossen en wasbeerhonden die Viktor & Rolf gebruiken voor hun kleding zijn met name afkomstig van Scandinavische farms waar de dieren anaal worden geëlektrocuteerd. Enkel de vacht van het dier wordt gebruikt, de rest wordt weggegooid.

Met de jaarlijkse Dom Bontje verkiezing wil Bont voor Dieren aandacht vragen voor de miljoenen wilde dieren die enkel voor hun vacht worden gefokt en gedood. De tweede plaats in de verkiezing was voor Dom Bontje Gerard Joling, die de titel overigens al eens won. Eerdere Domme Bontjes waren koningin Maxima, Sylvie Meis en koningin Beatrix.

Victor en rolf gewonnen3

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

4 juni 2025 - Canadese belastingbetalers houden met hun geld een stervende, dieronvriendelijke industrie overeind. Dat is de pijnlijke conclusie uit Canadian Fur Farms: Exposed. Deze nieuwe docu onthult hoe
4 juni 2025 - Zwitserland verbiedt ‘wreed’ bont in eigen land. Vanaf 1 juli 2025 is het in Zwitserland verboden om bont en bontproducten in te voeren die zijn geproduceerd
20 mei 2025 – Geweldig nieuws uit Down Under! Australian Fashion Week (AFW) sluit zich per direct aan bij een groeiende internationale diervriendelijke beweging en verwijdert bont, veren en exotisch