Ga naar de inhoud

Bont voor Dieren organiseert met Robert Schoemacher schaamhaaractie bij Gaastra

Op vrijdag 13 december stond Bont voor Dieren samen met cosmetisch arts Robert Schoemacher voor de deur van kledingwinkel Gaastra. Het kledingmerk staat bekend om het gebruik van wasbeerhondenbont voor de kragen op hun winterjassen.

Schaamkaart Actie 010 klein

Voorbijgangers konden door Schoemacher een plukje haar af laten knippen en het op een groot billboard met daarop het bijna naakte onderlichaam van een vrouw plakken. Een mobiel pashokje was aanwezig voor degenen die een discreet stukje haar willen afknippen. De vele voorbijgangers reageerden verrast en doneerden graag een pluk haar.

Schaamkaart Actie 017 klein

Onder het motto: ‘als u zo nodig de vacht van een ander wilt gebruiken, helpen wij u graag een handje‘, werd Gaastra opgeroepen te stoppen met de verkoop van kragen van wasbeerhondenbont.

Schaamkaart Actie 026 klein

Om de actie te ondersteunen heeft Bont voor Dieren ruim 100.000 schaamkaarten laten maken, die in cafés en culturele instellingen zijn verspreid. Op de kaart staat het onderlichaam van een vrouw afgebeeld met daarop een witte cirkel met de tekst: Plak hier je haar. In de cirkel kan men eigen (schaam)haar opplakken. De kaart is voorbedrukt met het adres van kledingmerk Gaastra en kan dus direct verstuurd worden. De kaarten zijn van 4 tot en met 18 december verkrijgbaar op honderden verspreidingspunten door heel Nederland. Klik hier voor de actiesite.

Het bont dat Gaastra gebruikt voor de kragen is gemaakt van wasbeerhonden die gefokt worden in Finland. Hier zijn beelden te zien van hoe deze dieren leven.

Delen via:
blijf op de hoogte van het nieuws over en de campagnes tegen de bontindustrie

Kom in actie voor alle dieren die het slachtoffer zijn van de bontindustrie

0

dieren wereldwijd hebben jouw hulp nodig

HEB JE VRAGEN OVER DONEREN?

Is er iets niet duidelijk of wil je meer informatie? We zijn zowel via e-mail als telefonisch bereikbaar

Bekijk ook eens

15 april 2026 - Ook dit jaar waren we weer op straat te vinden om te demonstreren tegen de Canadese zeehondenjacht. We stonden met een Silent Protest voor de Markthal
15 april 2026 – Prachtig nieuws! IJsland Fashion Week heeft aangekondigd dat bont volledig wordt uitgesloten van alle shows en deelnemende collecties. Het mode-evenement in Reykjavik neemt officieel een bontvrij
15 april 2026 - Het wereldwijd bekende bedrijf Etsy is vanaf 11 augustus 2026 bontvrij! Het online 'marktplaats' platform heeft begin april bekend gemaakt dat het zijn beleid aanpast. Het